piątek, 13 maja 2016

REWIZJA Remigiusz Mróz

Rewizja to trzecia część lubianej przez czytelników serii prawniczej. Remigiusz Mróz jak na mistrza suspensu przystało zmiażdżył czytelnika zakończeniem Kasacji jak i Zaginięcia. Drugi tom dał niejasny obraz tego co nastąpi w Rewizji. Od razu przyznam, że nie przypuszczałam że TAK to będzie wyglądać. W czym rzecz? Zapraszam do lektury.

W tej części prawniczego cyklu trupy padają niemal od razu. Chodzi o żonę i córkę Roberta Horwata, czy raczej Bukano - przedstawiciela romskiej narodowości. Sprawa staje się głośna, ponieważ ich polisa na życia jest nieprzeciętnie wysoka. Ubezpieczyciel odmawia wypłaty, Horwat zostaje napiętnowany jako morderca. W walce ku oczyszczeniu z zarzutów pomaga mu Joanna Chyłka, która obecnie pracuje w galerii handlowej udzielając porad prawnych. Natomiast Kordian Oryński znajduje się po drugiej stronie barykady. Co z tego wyniknie? Czy Robert Horwat zamordował swoją rodzinę? jaką grę prowadzi ubezpieczyciel?

Wraz z pierwszą kartą powieści rozpoczyna się kolejna fascynująca historia  z nieprzewidywalnym zakończeniem. Niestety duet Chyłka&Zordon staje po przeciwnych stronach. Ponadto prawniczka pogrąża się w nałogu alkoholowym. Brakowało mi ich wzajemnych słownych przepychanek. Na szczęście sytuacja ulega poprawie, a Chyłka wraca do gry w iście mistrzowskim stylu. Scena ostatecznej rozgrywki między Joanną a Arturem Żelaznym należy do moich ulubionych. Jak to powiedziała moja młodsza siostra: Nieźle go załatwiła!
Zordon w Rewizji ma zadatki na karierowicza, nawet w jakimś momencie wręcz się w niego przeobraża. Interesuje go własna kariera w kancelarii i czubek własnego nosa. Czytelnik dowiaduje się nieco więcej o specjaliście do pozyskiwania informacji. Kormak jest bardzo sympatyczną postacią i lojalnym przyjacielem. Jego ekscentryzm dodaje mu uroku:)

Do gry wraca dobry znajomy z pierwszego tomu czyli przyjemniaczek Piotr Langer. Nieprzewidywalność tego człowieka jest porażająca.Sceny z nim wręcz budziły grozę.Okazuje się, że Langer, kancelaria Żelaznego i McVay'a, sprawa Horwata - to wszystko się z sobą wiąże w sposób tak nieprzewidywalny, że czytelnik przeciera oczy ze zdumienia.

Korupcja, kwestia tolerancji, uprzedzenia, dyskryminacja - to wszystko znajduje się w tej powieści. Całość czyta się świetnie i niestety za szybko:) Z biegiem czasu historia staje się coraz bardziej pogmatwana. 

Zakończenie typowe dla Autora czyli zaskakujące, siejące zamęt i pozostawiające niedosyt. Niby wszystko się wyjaśniło, a tu: bach! Pozostaje tylko czekać na kolejny tom.

Rewizja bardzo mi się podobała. Pojawił się tu nowy element w stosunku do poprzednich tomów - pewna nuta niepokoju, stanu możliwego zagrożenia, poprzez bliską obecność Piotra Langera. Książkę polecam wszystkim, którzy cenią sobie wartką akcję, nieprzeciętną intrygę i pełnokrwistych bohaterów.W mojej opinii cały cykl z Joanną Chyłką to po prostu coś fantastycznego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...