niedziela, 27 listopada 2016

Przyjemne z pożytecznym czyli czytanie po angielsku

Zawsze jest dobra pora na naukę języka angielskiego. Nie musi to oznaczać mozolnego ślęczenia nad słownikiem czy podręcznikiem. Oczywiście, można utrwalać i poszerzać swoje umiejętności poprzez oglądanie filmów, słuchanie muzyki czy korzystając z nieograniczonych zasobów Internetu.  Jednak jest pewien sposób, który książkoholika ucieszy najbardziej.Czytanie książek po angielsku.


Jak zacząć żeby się nie zniechęcić? Z pomocą może przyjść wydawnictwo [Ze Słownikiem]. Wydawnictwo oferuje kilkanaście tytułów światowej klasyki, opatrzonych podręcznym słownikiem angielsko - polskim. Jest w czym wybierać, a wkrótce oferta się poszerzy.W mojej biblioteczce znalazły się trzy tytuły:
- Czarnoksiężnik z Krainy Oz (pół życia marzyłam o piesku Toto)
- Tajemniczy ogród (któż nie chciałby choć na chwilę znaleźć się w tym ogrodzie)
- Przygody Sherlocka Holmes'a (towarzystwo choć podczas jednej przygody to byłoby coś)
Jestem wielką fanką tych powieści, jak również ekranizacji (zwłaszcza Czarnoksiężnika..), więc z radością wybrałam ulubione tytuły.
Jak wypadła konfrontacja? Przyznam, że pierwszy raz spotkałam się z książkami opatrzonymi słownikiem. Moim zdaniem, to świetna inicjatywa. Ułatwieniem jest umieszczenie tłumaczenia poszczególnych słów na marginesie każdej strony. Każda książka zawiera także słownik najbardziej popularnych słówek powieści, co korzystnie wpływa na utrwalenie danego wyrazu oraz kompletny słownik wszystkich słów danej powieści.
Wydanie książek bardzo mi się podoba. Ktoś mógłby zwrócić uwagę na podręcznikowe okładki. Cóż, książki te pełnią rolę edukacyjnych, więc okładka sugeruje taką ich rolę. Są schludne i minimalistyczne. 
Ważną rolę odgrywa czcionka. Moim zdaniem, została dobrana tak, żeby wzrok się nie męczył. Cały rozkład tekstu sprawia, że oczy nie muszą "przeskakiwać" z miejsca na miejsce. 
Wybór tytułów może nie jest ogromny, ale uważam, że zaspokoi nawet wybredne gusta. Kategorie tematyczne są zróżnicowane, znajdziemy tu zarówno książki dla dzieci, jak i literaturę SF.

Dla mnie to świetny pomysł - nauka podczas czytania. Dla mola książkowego i nie tylko...

Za możliwość sprawdzenia swoich umiejętności podczas lektury dziękuję wydawnictwu [Ze Słownikiem].

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zobacz także:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...